Bátorság. Felelősség. Változás.
Hiszek abban, hogy az érzelmek bekapcsolása nélkül nincsenek valódi, időtálló szervezeti megoldások és változások.
Az érzelmek bekapcsolása a szervezetben viszont felelősséggel jár a részemről, így a projekt teljes folyamatában az ügyfelek mellett maradok, nem engedem el a kezüket.
Eltökélt szándékom minél több szervezetet ráébreszteni a szervezeti EQ nélkülözhetetlenségére, és különleges módszertanommal segíteni őket a változásaik hatékony megvalósításában.
Alapelvek
- Lassú, szisztematikusan felépített folyamat: A közös munka pár hónaptól akár 1 évig is tarthat. Nem egy pirula, amit beveszel, és minden jó lesz másnaptól. A probléma gyökerén keresztül érünk el közösen változást.
- Motivált részvétel: Vezetők és kollégák bevonódása, aktív jelenléte nélkül nem lehet változást elérni. Ennek nem szabad kényszerítésen alapulnia, motivált részvételt szükséges kialakítani.
- A szervezet egészével dolgozunk: fentről lefele és lentről felfele is haladunk.Mindig egyén-csoport és szervezet szinten dolgozunk egyszerre.
- Kint és bent:
- Ha a változás eléréséhez szükséges, a szervezet részévé válunk.
- Egy HR-essel és egy kommunikációs kollégával együtt alkotjuk a változást létrehozó és menedzselő csapatot.
- A probléma mélyére ásunk: a jéghegy láthatatlan részeit vizsgáljuk meg együtt, erre építkezve alakítjuk ki közösen a változáshoz szükséges koncepciót.
- Agilis szemlélet: A megvalósítás első lépéseitől kezdve végig jelen vagyunk, hogy az első reakciók kiértékelését követően legyen módunk beavatkozni.
- Nyomon követés: Ha már a szervezet erős, képes magától tovább vinni a változást, csak akkor engedjük el az ügyfelünk kezét.
Ki mit hoz a változási folyamatba?
Nem egy séma alapján dolgozom, amit kicsit személyre szabok, átírok az egyéni céges paraméterek szerint, majd tanácsadás formájában egy vaskos tanulmányként átadok!
Ahhoz, hogy a változást elérjük a Szervezeti Színház a következő elvek mentén tud hatékonyan és eredményesen együttműködni.